Wszystkie narzędzia PerformanSe stworzone zostały na bazie wiedzy z zakresu psychologii i psychometrii oraz informatyki i tworzą spójną i kompletną całość, unikatową na rynku.
Zastosowana koncepcja umożliwiła wprowadzenie innowacji do procesu oceny i zarządzania kompetencjami behawioralnymi, w szczególności:
ograniczając czas badania (wykonanie testu zajmuje 10-15 minut),
dając natychmiastowy dostęp do spersonalizowanego wyniku badanego,
proponując elastyczną metodologię pracy, która może być zaadaptowana do wszelkich kontekstów pracy i sprostać różnorodnym potrzebom związanym z Zarządzaniem Zasobami Ludzkimi.
Typologie zachowania są często zbyt uproszczone lub zbyt redukujące: w odpowiedzi na to PerformanSe opracowała narzędzia, które pozwalają poznać charakterystykę osoby jako takiej, podkreślić to, co ją wyróżnia, nie wtłaczając jej w ramy „typów”.
Wzbogacane i udoskonalane od ponad piętnastu lat, narzędzia te pozwalają uzyskać prawdziwie spersonalizowane wyniki i wyłonić liczne, różnorodne profile osobowości.
Nowa filozofia pracy
PerformanSe stworzyło swoje narzędzia z myślą o tych, którzy postrzegają rozmowę i dialog jako najważniejsze momenty w procesie oceny. Szybkie w zastosowaniu, dostarczające przejrzystych i bogatych konkluzji, narzędzia te pozwalają uzyskać natychmiastową informację zwrotną, i wykorzystać ją w trakcie spotkania.
Wymiar etyczny i filozofia stosowania narzędzi, które promuje PerformanSe, sprzyjają temu, że ocena staje się procesem otwartym, w którym uczestniczy zarówno badający, jak i badany, w centrum zainteresowania postawiony jest zaś człowiek, który staje się czynnym aktorem własnej oceny.
Podejście globalne i systemowe
Aby zrozumieć zachowania ludzkie w sytuacji pracy zawodowej, PerformanSe wybrało metodę postrzegania ich w sposób globalny i w odniesieniu do kontekstu zawodowego. Dlatego też konstrukcja narzędzi i otrzymane przy ich użyciu wyniki pozwalają precyzyjnie ocenić:
sposoby adaptacji (w stosunku do innych i do wydarzeń),