Are You a Toxic Boss? Google’s Management Study Will Tell You
Czy możesz być toksycznym szefem i nawet o tym nie wiedzieć?
By J.T. O’DonnellFounder and CEO, WorkItDaily.com@jtodonnell
Niedawno firma Google przeprowadziła jedno z najdokładniejszych badań dotyczących zachowania managerów, jakie kiedykolwiek wykonała duża korporacja. Rozpocząwszy w 2009 r. zespół pracowników Google Innovation Lab spędził rok na eksploracji danych dotyczących oceny wydajności, ankiet pracowniczych, nominacji do nagród dla najlepszych menedżerów oraz inne źródła, aby ocenić różnice między najlepiej i najgorzej ocenianymi menedżerami. Naukowcy podsumowali setki stron notatek i danych z wywiadów, a następnie podzielili się wynikami z pracownikami.
Osiem znaków, że jesteś toksycznym szefem (ale o tym nie wiesz).
Zidentyfikowano osiem cech charakteryzujących najlepszych menedżerów. Jak na ironię, zachowania przeciwne do tych cech są typowym działaniem toksycznego szefa, chociaż większość toksycznych szefów nie ma nawet pojęcia, że mają problem. Jeśli jesteś menedżerem, poświęć chwilę, aby zobaczyć, ile z nich znajdziesz w sobie:
1. Stajesz się sfrustrowany, gdy musisz przeszkolić pracownika w zakresie jakiejś umiejętności. Badanie Google wykazało, że menedżerowie są wysoko oceniani przez pracowników za ich umiejętności coachingowe.
2. Czujesz, że musisz dokładnie sprawdzić pracę każdego pracownika. Jest to forma mikro-zarządzania i jest uważana za cechę bardzo toksyczną.
3. Nie chcesz wiedzieć o swoich pracownikach nic poza tym, czy wykonują oni swoją pracę prawidłowo. Inteligencja emocjonalna jest uważana za jeden z najwyższych wskaźników sukcesu w roki menedżera. Troska jest niezbędna do zdobycia zaufania i szacunku.
4. Stale czujesz, że nie nadążasz i musisz zajmować zbyt wieloma sprawami. Jeśli wydaje się, że nie masz kontroli i jesteś niezdolny do jak najlepszego wykonania swojej pracy, jest to oznaka złego samozarządzania. Jeśli nie możesz zarządzać własną efektywnością i produktywnością, nie możesz oczekiwać, że inni będą robić to o wiele lepiej.
5. Wolisz raczej zostać w biurze niż rozmawiać ze swoim zespołem. Tendencje antyspołeczne są oznaką kogoś, kto czuje się słabym rozmówcą.
6. Uważasz, że rozwój kariery twoich pracowników powinien być ich sprawą, a nie twoją. Inwestowanie w sukces twojego personelu buduje lojalność i wpływa na retencję pracowników. Dzięki temu również twoi pracownicy są dla ciebie bardziej wartościowi.
7. Nie możesz planować rozwoju działu, ponieważ nie możesz sobie nawet wyobrazić, że kiedykolwiek osiągniesz w swoje obecne cele z aktualnym zespołem. Dobrzy menedżerowie zawsze mają dobrze wyjaśnioną wizję wzrostu, którą przekazują zespołowi jako sposób na ich zmotywowanie.
8. Nienawidzisz tego, że niektórzy z twoich pracowników mają umiejętności, które zmuszają cię do polegania na nich, ponieważ sam takich nie posiadasz. Najlepsi menedżerowie znają swoje mocne strony i nie czują się zagrożeni mocnymi stronami zespołu.
Jeśli odpowiedziałeś „tak” na jeden lub więcej z powyższych elementów, prawdopodobnie jesteś postrzegany jako mniej skuteczny lider, a może nawet toksyczny szef.
P.S. Nie wszyscy są stworzeni do tego, by zarządzać. Twoja osobowość w miejscu pracy może ci wskazać, jak jest w twoim wypadku.
Badania przeprowadzone przez Gallupa wskazują, że aż w 82% przypadków firmy popełniają błędy wybierając swoich menedżerów. Nie każdy ma odpowiednią osobowość w miejscu pracy, aby być dobrym szefem. To nie czyni cię złym człowiekiem. Oznacza to po prostu, że powinieneś znaleźć ścieżkę kariery, która pozwoli ci być bardziej indywidualnym współpracownikiem, co sprawi, że będziesz szczęśliwszy i bardziej zadowolony ze swojej kariery. Znalezienie stanowiska odpowiednio dopasowanego do unikalnej kombinacji twoich mocnych stron jest ważniejsze, niż możliwość powiedzenia, że jesteś „menedżerem”. Dlaczego? Zdobycie reputacji „toksycznego szefa” może oznaczać koniec kariery zawodowej.
tłumaczenie: Joanna Dąbrowska-Ospital
Komentarze
Komentarze są nie dostępne.
Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/server805885/ftp/migracja/euskapol.pl/wp-includes/shortcodes.php on line 237
Warning: preg_match_all() expects parameter 2 to be string, array given in /home/server805885/ftp/migracja/euskapol.pl/wp-includes/shortcodes.php on line 246
Warning: array_intersect(): Expected parameter 2 to be an array, null given in /home/server805885/ftp/migracja/euskapol.pl/wp-includes/shortcodes.php on line 247