Team Booster – nowość w gamie PerformanSe
Nie wystarczy zebrać grupy utalentowanych osób, aby stworzyć utalentowany zespół. Opierając się na tym stwierdzeniu, firma PerformanSe stworzyła Team Booster, narzędzie on-line, pozwalające specjalistom HR i menedżerom dokonywać oceny zespołów, aby następnie rozwijać ich efektywność.
Zmienić grupę talentów w utalentowany zespół – taka jest ambicja narzędzia Team Booster, dostępnego w Polsce od stycznia 2016r. Stworzone przez PerformanSe, edytora rozwiązań do oceny on-line, to narzędzie analizy obiecuje: „ocenić działanie zespołowe grupy, w oparciu o 15-to minutowy kwestionariusz indywidualny”.
Cel? Wspierać przedsiębiorstwa różnej wielkości, od MSP do korporacji, w lepszym poznaniu zachowań pracowników, tak, by rozwijać ich efektywność w pracy zespołowej. Taką potrzebę wyrażają firmy, które chcą np. pomóc menedżerowi przejmującemu nowy zespół, wesprzeć któryś z działów przy wprowadzaniu nowych praktyk, zapewnić zgranie nowemu zespołowi projektowemu czy zoptymalizować działania szkoleniowe.
Osiem filarów efektywności
Wyjątkowość kwestionariusza Team Booster, składającego się z 70 pytań z wymuszonym wyborem, polega na tym, że zbiera on preferencje behawioralne poszczególnych osób i prezentuje je w perspektywie działań zespołowych. Zebrawszy odpowiedzi członków zespołu, narzędzie dokonuje szczegółowej analizy. Zawiera ona opis działania zespołu, mocne i wrażliwe punkty, obszary, nad którymi trzeba pracować, by rozwijać efektywność zespołową, a także 4 obszary wyzwań, jakie stoją przed zespołem i jego managerem. Opis wzbogacony jest grafikami, które ułatwiają zrozumienie i przyswojenie wyników. Firma PerformanSe precyzuje: „Dzięki przeprowadzonym pracom badawczym nad mechanizmami wpływającymi na efektywność zespołową, możemy teraz w raporcie wytłumaczyć, jak zespół plasuje się w odniesieniu do 8 wymiarów: dzielenie się wiedzą, komunikowanie się, adaptacyjność, podejmowanie decyzji, nadzór i feedback, relacje interpersonalne, zarządzanie zespołem, koordynacja”.
Jak to działa ?
Wyniki dostarczone przez raport prezentowane są całemu zespołowi, ale odpowiedzi poszczególnych jego członków pozostają poufne. Ta metoda pozwala łatwiej przekonać członków zespołu do udziału w badaniu, a jednocześnie uniknąć sytuacji, w której stałoby się ono bazą do wyrównywania rachunków pomiędzy osobami. Jedynie raport managera, o ile wyrazi na to zgodę, prezentowany jest zespołowi. Taka obiektywna wizja potencjału zespołu pozwala managerowi nie tylko zidentyfikować obszary, względem których należy podjąć działania prowadzące do zwiększenia wydajności, ale też przewidzieć sytuacje, które mogą powodować napięcia i spadek efektywności. Badanie prowadzone jest przez konsultanta akredytowanego przez PerformanSe i składa się z kilku etapów: przygotowanie badania (rozmowa z managerem lub działem HR), wysyłka dostępów do kwestionariusza i informacji dla członków zespołu, analiza wyniku i przedstawienie go managerowi, a następnie zespołowi. Wiele firm na świecie już się na to badanie zdecydowało, m.in. Bureau Veritas, Christofle czy Saint-Gobain. Atrakcyjna cena usługi sprawia, że badanie narzędziem Team Booster dostępne jest dla przedsiębiorstw różnej wielkości, nawet tych najmniejszych (MSP).
Komentarze
Komentarze są nie dostępne.
Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/server805885/ftp/migracja/euskapol.pl/wp-includes/shortcodes.php on line 237
Warning: preg_match_all() expects parameter 2 to be string, array given in /home/server805885/ftp/migracja/euskapol.pl/wp-includes/shortcodes.php on line 246
Warning: array_intersect(): Expected parameter 2 to be an array, null given in /home/server805885/ftp/migracja/euskapol.pl/wp-includes/shortcodes.php on line 247