Nowe narzędzie w gamie PerformanSe: TEAM BOOSTER
W styczniu br. gama narzędzi PerformanSe powiększyła się o nowe rozwiązanie: TEAM BOOSTER. Jego celem jest zbadanie potencjału grupy jako kolektywu oraz wskazanie obszarów, których rozwój podniesie efektywność pracy zespołu. Ważną sprawą przy tym jest fakt, że narzędzie nie „wytyka palcami” osób, które negatywnie wpływają na pracę grupy. Nie o to tu chodzi. Nadrzędnym celem jest poprawa współpracy w zespole, wzrost jego wydajności w pracy nad wspólnymi projektami.
Narzędzie nie jest na razie dostępne w języku polskim. Jednak obiecujące doświadczenia z rynku francuskiego zachęcają nas do jego adaptacji na rynek polski.
Tymczasem zachęcam do lektury artykułu, który ukazał się w czasopiśmie „Exclusive RH”: http://exclusiverh.com/articles/outils-evaluation/team-booster-l-outil-qui-dope-la-performance-collective-des-equipes.htm.
Poniżej jego tłumaczenie.
Team Booster: narzędzie, które podnosi wydajność pracy zespołowej.
Nie wystarczy zebrać grupy utalentowanych osób, by stworzyć skuteczny zespół. Dlatego też edytor testów, firma PerformanSe, stworzyła TEAM BOOSTER, rozwiązanie „full web” pozwalające specjalistom HR oraz menedżerom ocenić potencjał ich zespołów, aby, następnie, podnosić ich skuteczność.
Przekształcić zespół talentów w utalentowany zespół – taka jest ambicja Team Booster. Wprowadzone na rynek w styczniu br. przez edytora testów on-line, PerformanSe, to narzędzie analizy obiecuje: „ocenić zespołowe działanie grupy, poprzez 10-cio minutowy kwestionariusz indywidualny”, streszcza Dominique Duquesnoy, dyrektor rozwoju rynku francuskiego w PerformanSe. Stawka? Pomóc przedsiębiorstwom, zarówno małym, jak i dużym, lepiej poznać zachowania ich pracowników, aby podnosić ich skuteczność w pracy zespołowej. Potrzeba taka wyrażana jest przez firmy, które pragną np. wesprzeć managera przy objęciu nowego zespołu, ułatwić zmiany w dziale firmy, który wprowadza nowe praktyki, upewnić się co do zgrania zespołu projektowego, zoptymalizować ofertę szkoleniową, wzmocnić dobrą komunikację w zespole…
Osiem kluczowych obszarów skuteczności do oceny
To, co wyróżnia kwestionariusz Team Booster, składający się z 70 par itemów z wymuszonym wyborem, to fakt, że odkrywa on preferencje w zachowaniach poszczególnych osób i ukazuje je w perspektywie zespołowej. Po zebraniu odpowiedzi wszystkich członków zespołu, narzędzie generuje szczegółowy raport. Zawiera on opis funkcjonowania zespołu, jego mocne i słabe strony, obszary do poprawy, wpływające na wydajność zespołu, pogrupowane w 4 poziomy wyzwań. Dodatkowo znajdują się w nim wykresy, ułatwiające zapoznanie się z wynikami przez managerów. „Dzięki badaniom nad mechanizmami warunkującymi wydajność zespołu, które przepowadziliśmy, możemy w tym raporcie wyjaśnić, jak zespół pozycjonuje się pod kątem ośmiu obszarów: dzielenie się wiedzą, elastyczność, podejmowanie decyzji, otwarcie na informację zwrotną, komunikowanie się…” precyzuje Dominique Duquesnoy.
Raport proponujący ścieżki działania
Raport ten, prezentowany zespołowi publicznie, ale z zachowaniem poufności co do indywidualnych odpowiedzi, pozwala mandżerom nie tylko zidentyfikować obszary, których aktywacja podniesie efektywność ich zespołów, ale też przewidzieć sytuacje, które mogą prowokować napięcia w grupie. Dzięki temu menedżerowie mogą lepiej przygotowywać działania sprzyjające rozwojowi. W dość atrakcyjnej cenie… To rozwiązanie PerformanSe, które wykorzystywane jest już m.in. przez grupy Christofle, Shiva i Vertbaudet, ma bowiem ambicje bycia dostępnym również dla małych przedsiębiorstw. Firma, która zechce wykorzystać to rozwiązanie, zapłaci za standardową usługę doradczą, zawierającą zarządzanie kwestionariuszem, analizę i przedstawienie rezultatów np. mniej niż 3000 Euro, dla 10-cio osobowego zespołu.
Autor: Aurélie Tachot
(tłumaczenie Joanna Dąbrowska-Ospital)
Komentarze
Komentarze są nie dostępne.
Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/server805885/ftp/migracja/euskapol.pl/wp-includes/shortcodes.php on line 237
Warning: preg_match_all() expects parameter 2 to be string, array given in /home/server805885/ftp/migracja/euskapol.pl/wp-includes/shortcodes.php on line 246
Warning: array_intersect(): Expected parameter 2 to be an array, null given in /home/server805885/ftp/migracja/euskapol.pl/wp-includes/shortcodes.php on line 247